Antroposofické knihy od Ueli Seiler-Hugova: Hvězdy, barvy, Parzival.

Posted: 11 února, 2018 By: Comment: 11

Dovolte, abychom vám představili tři antroposofické knihy, které si budete moci zakoupit během víkendu 17.-18. února ve škole antroposofie. Vybrali jsme tituly od Ueli Seiler Hugova, které nás samotné fascinují a jsou v českém jazyce.

Knihy samotné si budete moci prohlédnout, osahat v Salmovské, také se dozvíte jejich cenu.

Zatím jen ochutnávka formou představení – recenzí knih 😉

 

Integrální nauka o hvězdách

Jak pozorovat hvězdou oblohu astronomicky a astrologicky ji vykládat a porozumět jejímu poselství?

Kniha je celostní naukou o hvězdách. Shrnuty jsou v ní různé přístupy k nauce o hvězdách – fenomenologie, astronomie, astrologie, antroposofie. Ukazuje, jak se vyvíjela dávná věda o hvězdách a jak zdánlivou protikladnost astrologie a astronomie integrovat na vyšší úrovni. Kniha je čtivá a bohatě ilustrovaná.

Čtenář v ní nachází odpovědi: Jak může horoskop narození zobrazovat skutečnost? Proč jsou Tycho Brahe a Johannes Kepler tak důležití pro historii astronomie? Proč přestává být souhvězdí Orion na jaře viditelné? Jaký je smysl analogií Mars – železo – červená barva? A proč je pro mnoho lidí důležité,
v jakém souhvězdí zvěrokruhu se nachází právě Měsíc?

Kniha je vhodná pro čtenáře, kteří mají skeptický přístup k astrologii nebo jsou fascinováni pohybem těles vesmírných majících na nás od pradávna vliv. Skvělá četba pro konec zimy a uvelebení se s ní ještě ve vyhřáté peřině. 

 

 

Barvy

Aneb jak je vidět, prožívat a rozumět jim?

Kniha chce každému jednoduchým a snadno srozumitelným způsobem poskytnout úvod do tématu barev. Vychází z poznatků Johanna Wolfganga Goetheho, že barvy vznikají z temnoty a jasu a vůbec se nezabývá Newtonovou vlnovou teorií ani moderními názory sahajícímu až k kvantové fyzice. Chce doplňujícím způsobem rozšířit běžný Goethův způsob vnímání barev.

Kniha pomáhá prožít svět barev skrze přírodu, duhu, oblohu, rostlinnou zeleň, stíny. Opět je pestře ilustrovaná a nechybí v ním fotografie zajímavých experimentů. Ukazuje nám, jak promítáním několika barev, vznikají nečekaně barvy nové a pomáhá nám jinak vidět svět kolem nás nejen v jeho tmě, ale i v jeho šedi a barevnosti.

Zajímavá kniha pro čtenáře toužící po dalším proudu inspirace pro celostnější vnímání vizuální stránky našeho světa. Dokáže vás nadchnout a fascinovat pro barevnost a zdánlivou temnotu kolem nás i v nás. 

 

 

Velká kniha o Parzivalovi

Hrdina Parzival pochází původně ze středověké epické básně z pera německého spisovatele Wolframa von Eschenbacha. Traduje se, že vznikla počátkem 13. století a námětem pro její sepsání byla artušovská legenda. Parzival se setkává se třemi rytíři, aby byl motivován vydat se ve stopách krále Atuše a v pokračování hledání svatého grálu. Ústředními tématy práce je pokora, soucit a láska. V éře romantismus dostal Parsivalův příběh i svou operní verzi pod názvem Parzifal.

Zpracování Parzivalovi legendy Ueli Seilerem je knihou výchovnou. Pazivalovy příběhy jsou explicitně zobrazovány jako ideálně typický duchovní vývoj člověka. Tím je dílo vhodné pro praktikující vychovatele a rodiče.

Nalezneme v ní převyprávěnou verzi  od Wolframa z Eschenbachu doplněnou o mnohé citace z jeho originálních textů, barevné ilustrace a část knihy interpretující Parsivala z hlediska kulturně historického, psychologického, pedagogického a politického tak, aby potenciální vypravěč mohl předávat posluchačům to bytostné – podstatné – důležité pro porozumění příběhu jeho motivům a souvislostem spojených s hledáním grálu.

Kniha je pro čtenáře zvídavé, kterým nevadí knihy vzdělávací. Nejedná se o lehkou knihu na cesty, ale o fascinující dílo o jednom příběhu ve více sekcích, jež vám dopřeje nadhled a přehled o Parzivalovu příběhu promítající se do esoterických kulturních dějin od pradávna po současnost. 

 

Comment

 1. Profilový obrázek

  https://www.ruishengarment.com/baby-bibs/

  Baby Bibs

 2. Profilový obrázek

  https://www.pjmbrew.com/1000l-beer-brewery-equipment/

  1000l Beer Brewery Equipment

 3. Profilový obrázek

  https://www.ruishengarment.com/short-sleeve-pajamas-womenn/

  Short Sleeve

 4. Profilový obrázek

  http://www.g8tf669j87d68k183brx1o69uy0sys7es.org/

  Antroposofické knihy od Ueli Seiler-Hugova: Hvězdy, barvy, Parzival. – CIMED
  ahpkfhngjr
  [url=http://www.g8tf669j87d68k183brx1o69uy0sys7es.org/]uhpkfhngjr[/url]
  hpkfhngjr http://www.g8tf669j87d68k183brx1o69uy0sys7es.org/