ZAUJALO NÁS: Pleťová slovenská kosmetika s čínskými bylinami “IB Cosmetic”.

Posted: 6 prosince, 2017 By: Comment: 0

Existence pleťových produktů IB Cosmetic  nás zaujala, jelikož se v nich snoubí čínské byliny s éterickými oleji tak, abychom mohli dodat pokožce, co potřebuje a mohli ji znalostmi TČM pomoci ke zharmonizování. Rozhodli jsme se vás s těmito přípravky seznámit, jelikož zapojování čínských bylin do kosmetických výrobků není v našich končinách tolik obvyklé.

IB Cosmetic je slovenskou kosmetikou značkou, za níž stojí chemik Ing. Ivan Bokroš využívající znalostí čínské medicíny, studoval ji v Pekingu. Kosmetika je označována za přírodní. 

Produkty jsou sestavovány tak, aby v nich platily principy jin a jang a fungovaly na pokožce těla harmonicky. 

 

 

Kombinovanými účinnými látkami jsou:

éterické oleje (rozmarýn, eukalyptus, zázvor, máta)

výtažky z léčivých rostlin (kaštan, šalvěj, kostival, měsíček, rakytník, aloe, sléz)

minerály z mrtvého moře (A, B2, C, E)

nosné substance (gel, krém, emulze, tekutý šampón – zjednodušeně popsáno)

 

Pravidelné používání vám padnoucí krému, pak dle teorie TČM může:

přispívat k rozptýlení stagnace v pokožce

působit na hydrataci a regeneraci pokožky

mít příznivý vliv na popáleniny, akné, nadměrné pocení, lupénku, celulitidu, křečové žíly

urychlovat hojivé a regenerační schopnosti pokožky

 

 

Ozkoušeli jsme výživný krém s ženšenem a panthenolem.

Testovalo ho několik žen domácnosti se suchou pletí, mastnou zralou a normální:

U ženy se suchou pletí se objevila alergická reakce na ženšen, ale i přesto byla fascinována krásnou bylinnou vůní krému a jeho výživností.

U ženy s mastnou zralou pletí byl krém příliš hutný a nevstřebával se.

Pro ženu s normální pletí byl naopak příliš aromatický, avšak funkční.

Evidentní je, že pokud si budete produkty IB Comsetic pořizovat, je třeba mít nadšení pro čínské byliny a znát citlivost s povahou své pleti.

Zkušenost to však byla zajímavá a jsme nadšeni, myšlenkou pana inženýra Bokroše zapojovat do kosmetického průmyslu čínské fytoterapeutické znalosti.

 

 

Sortiment IB Cosmetic je značně rozsáhlý, vybere si každý. Stručně vám produkty představíme:

Výživný krém Ženšen + Panthenol

Krém je bohatý na obsah přírodních látek – ženšen, olivový olej, včelí vosk, aloe vera, vitamíny C a E, panthenol a sůl z Mrtvého moře. Podporuje čchi, zpevňuje povrch, oživuje krev a vyživuje pokožku. Chrání buňky před účinky volných radikálů. Pleť se stává jemnou a zregenerovanou. Denní i noční použití.

 

Hydratační krém Schizandra + Aloe

Nemastná emulze pro dehydratovanou, normální a unavenou pleť. Rodí tekutiny, stahuje pot, svírá a stahuje pokožku, rozhýbá čchi a přeměňuje vlhkost. Obsahuje sůl z Mrtvého moře, schizandru a vitamín E. Stimuluje tvorbu kolagenu, syntézu bílkovin a působí protizánětlivě.

 

Bylinný balzám Kaštan + Arnika

Pleťový krém doporučovaný při ztrátě elasticity pokožky, při výskytu strií, drobných jizviček nebo při praskání kapilár. Oživuje krev, rozhýbává čchi, pročišťuje horkost, ochlazuje krev, stahuje vlhkost, zastavuje svědění. Obsahuje soli z Mrtvého moře a účinné látky z kaštanu, ginkga, jež účinně působí na pevnost a pružnost cévních stěn. Výtažky z arniky, levandule a čajovníku zas pomáhají stáhnout popraskané kapiláry. Několikrát denně se vtírá na postižená místa.

 

Bylinný balzám Měsíček + Sléz

Doporučuje pro ošetření a masáž namáhané a podrážděné pokožky. Pročišťuje horkost, odstraňuje jedovatosti, zmenšuje otoky, odvádí vlhkost, oživuje krev a rozhýbává čchi. Balzám je obohacen o měsíček, sléz a vitamín E, které pokožku chrání před stárnutím a volnými radikály. Po aplikování je pokožka jemná a promaštěná.

 

Bylinný balzám Rozmarýn + Zázvor

Bylinný balzám doporučovaný na reflexní masáže plosek nohou. Rozhýbává čchi, rozptyluje chlad, vyhání vítr, odstraňuje bolesti, oživuje krev. Obsahuje soli z mrtvého moře a přírodní léčivé bylinky – rozmarýn, zázvor, eukalyptus, heřmánek, kafr. Příznivé působí na pokožku v oblasti kloubů a svalů. Pravidelnou aplikací se postupně obnovuje přirozená cirkulace a výživa postižených tkání pokožky.

 

Bylinný tělový šampón Třezalka + Rakytník

Bylinný tělový šampón s výtažky třezalky a rakytníku očišťuje, vyživuje a hydratuje pokožku. Doporučuje se na normální, citlivou a dehydratovanou kůži. Oživuje krev, rozhýbává čchi, vysušuje vlhkost a zastavuje svědění.

 

Bylinná pleťová voda s kafrem Aloe vera + Kopřiva

Pleťová voda se doporučuje na problematickou pleť náchylnou k zánětlivým procesům. Odstraňuje jedovatosti, brání rozkladu, pročišťuje horkost, zastavuje svědění. Přeslička, Aloe vera a kopřiva zabraňují zánětlivým procesům a hojí rány na pokožce.

 

Bylinný sprej na nohy Šišák + Šalvěj

Neparfemovaný přípravek k ošetření nohou a nehtů zabraňuje nadměrnému pocení, odstraňuje vzniklý zápach a chrání kůži před bakteriemi, houbami a plísněmi. Přípravek jemně chladí. Brání rozkladu a zastavuje svědění. Vysušuje vlhkost, hubí parazity. Šišák bajkalský je silným antioxidantem, zachytává volné radikály, působí protizánětlivě a zklidňuje pokožku. Má chladivé účinky a odstraňuje horkost z vrchních vrstev kůže. Šalvěj lékařská působí hojivě na nehojivé rány. Dále obsahuje i řepík, čajovníkový olej a kořen lopuchu.

 

Sprej na podrážděnou pokožku Řepík + Přeslička

Zmírňuje a zklidňuje podráždění pokožky v podpaží, pod prsy, v podbřišku a tříslech. Doporučuje se při nadměrném pocení. Zklidňuje pokožku po holení. Odstraňuje jedovatosti, brání rozkladu. Zastavuje svědění a hubí parazity. Řepík lékařský má vysoký obsah kyseliny křemičité, která pomáhá regenerovat pokožku a působí proti únavě. Přeslička rolní zlepšuje prokrvení pokožky, má stahující antimikrobiální a detoxikační účinky v pokožce. Obsahuje také: rakytník řešetlákový, mátu, heřmánek, kořen lopuchu, levanduli a šalvěj.

 

Bylinný masážní gel Rozmarýn + Paprika

Masážní hydrogel vhodný pro masáž prochladlých bolestivých partií pohybového ústrojí. Kombinace rozmarýnu, papriky, jírovce, levandule a kostivalu prokrvuje pokožku a působí mírně hřejivě. Gel rozhýbává čchi, zastavuje bolest, zmenšuje otoky a roztypuje zauzleniny.

 

Bylinný masážní gel Eukalyptus + Máta

Bylinný masážní gel s mátou a eukalyptem příznivě působí na odstraňování stagnací energie, čchi, krve, tělních tekutin v pokožce. Gel mírně chladí, snadno se roztírá, nedráždí pokožku. Pravidelnou aplikací postupně obnovuje přirozené proudění v postižených tkáních pokožky.

 

Masážní olej Guasha Olivový + Konopný + Mandlový olej

Používáme na prokrvování svalových napětí obličeje, dekoltu, končetin a těla. Skládá se z olivového, konopného a mandlového oleje. Vyživuje pokožku, rozhýbává čchi, oživuje krev a odstraňuje sraženiny. Olej neobsahuje konzervační látky. Doporučuje se ke všem typům masáží, zejména k specifické čínské masáži guasha.

 

Krémy lze pohodlně zakoupit na eshopu Pragonu,nebo se s nimi budete moci seznámit

na letošním vánočním večírku CIMEDu.