Jak si nezkazit Vánoce pokaženým trávením?

Posted: 22 prosince, 2018 By: Comment: 0

Svátky se nám blíží, dali jsme Vám za spoluúčasti Jany Krameriové dohromady několik obecných i tradičně čínských rad, jež se doporučují v následujících případech. Pohodlně se usaďte, čtěte a pak zkontrolujte své zásoby domácích bylinek. Snažili jsme se, aby jste většinu věcí měli doma a nejednalo se o čínské byliny ze speciálních obchodů. 

 

Nachlazení

Na nachlazení bychom vám rádi přopoměli dvě velmi známé suroviny. Jednou je máta a druhou zázvor. Doporučují se v zimním období na nemoci způsobené chladným větrem. Bylinu nebo kořen spařte a nechte vylouhovat alespoň několik minut, jak vám chuťové buňky a žaludek dovolí.

 

Přejedení

Pokud se přejíte bílkovinami – husičkou, řízečky, doporučují se plody hlohyně „Shanza“. Na nevolnost z přecpání se používá i lípa nebo majoránka – z běžnějších potravin v domácnosti se vyskytujících.

 

 

Nadýmání

Co jiného na nadýmání než kmínový odvar? Zalijte lžičku kmínu a nechte vylouhovat alespoň deset minut. Popíjejte.

 

Dobrá rada závěrem

Na přejedení je nejlepší pohyb, projít se. Udělejte si hezkou procházku a uvařte si silný černý čaj místo kávy. A pokud si trávení nechcete zkazit, zkuste předem radu, která říká, že není dobré kombinovat sladké a slané dohromady. K cukroví si dejte kávu/černý čaj, nechte tělo vytrávit, počkejte na hlad a pak se pusťte do salátu.

 

Přejeme úspěšné trávení vánočních svátků!