Zaručený posilovač imunity z Koreje Kimchi

Posted: Říjen 24, 2018 By: Comment: 0

Podzim je v plném proudu a dle TČM jsou oslabeny orgány tlusté střevo a plíce; jsme tedy náchylnější na virózy a nemoci neblaze působící v trávicím a vylučovacím traktu. Můžeme na celou záležitost vyzrát tak, když si uvědomíme, že oblast břicha není jen místem našeho druhého mozku, ale také místem, kde se „vyrábí“ skrze střevní mikroflóru vitalita naší imunity. Imunitu lze posilovat i pokrmy s obsahem prebiotik a probiotik, a to přirozenou cestou, aniž bychom jedli jogurty, které nejsou na podzim dobré, pro jejich zvhlčující účinky.

 

Zjednodušeně: Probiotické bakterie se množí a daří se jim v prostředí, kde jsou přítomny takzvaná prebiotika – nestravitelné oligosacharidy. Proto nejefektivněji fungují probiotika s přídavkem prebiotik. Například Biopron 9.

Takže se na nemoci doporučuje cibule, česnek, zázvor potraviny obsahující olichosacharidy schopné stimulovat bakterie přirozeně obývající náš trávící trakt. Skvělým domácím pomocníkem „nakopávačem imunity“, je chutný korejský pokrm – předkrm kimčí. (Považuje se za jedno nejzdravějších jídel světa.) Kimchi je naložené čínské zelí, jež se nechá alespoň 36 hodin uležet, aby mohlo zkvasit. Ochucené je rybí omáčkou a hojným množstvím cibule, česneku, zázvoru, chilli. A je to neskutečně dobré!!

Kimchi kvasí na základě obsahu soli, což se považuje za kvašení při němž umírají škodlivé bakterie a opravdu nám zůstává jen probiotická a prebiotická bomba plus nějaká ta vláknina.

Dovolujeme si doporučit Vám, námi osvědčený recept přizpůsobený pro české suroviny a kuchyni. Kimchi je dobré i bez přidané mrkve a jarní cibulky a rybí omáčku už dnes seženete běžně v obchodě. Určitě zkuste a pomozte své imunitě! Dejte nám vědět, jak Vám chutí!  http://mojebarevnakuchyne.blogspot.com/2018/08/kimchi.html