Navštívili jsme pražskou čínskou restauraci Hua Long Zhai a ochutnali výborné domácí plněné taštičky!

Posted: Říjen 30, 2017 By: Comment: 0

Jedno podzimní slunečné odpoledne navštívili jsme v pražských Vršovicích tradiční čínskou restauraci, abychom ochutnali jejich vyhlášené domácí plněné taštičky. Restaurace Hua Long Zhai se nachází kousek od tramvajové zastávky Vršovické náměstí a sídlí v Obloukové ulici, ze které je příjemný výhled do malebného malého Dannerova parku. 

 

Zaujalo nás z doslechu, že se nejedná o klasické čínské bistro, kde se vaří jen smažené nudle, ale je to rodinný podnik, jehož majitelka, mistryně a učitelka kung-fu, je také výborná kuchařka a dělá domácí plněné taštičky typické pro kuchyni severní Číny.

Zjistili jsme, že jídelní lístek nabízí opravdu trochu jiné pokrmy, než bychom v čínské restauraci jako Češi očekávali. Například špenátovou polévku s vejci, jež si můžete dochutit sojovou omáčkou a octem, ale i domácí čínské nudle připravované v masovém vývaru (bez užití glutamátů), doplněné o maso a zeleninu.

 

špenátová polévka s vejcem

Když došlo na objednávání hlavního jídla – 15 kusů taštiček, příjemně nás překvapila nabídka, moci si 15 taštiček nakombinovat dle chuti, takže jsme ochutnali tři varianty náplní: hovězí s mrkví, vepřové s cuketou a taštičky s vejcem a čínskou pažitkou. Chutnaly nám všechny, ale kupodivu vepřové s cuketou do nás padaly nejvíce.

 

 

Na výběr máte ze tří variant bezmasých taštiček a devíti variant s masem. Vybere si každý, troufáme si tvrdit. Pokud taštičky nesníte, zabalí vám je s sebou domů. Ke každému jídlu je zdarma konvička se sypaným jasmínovým čajem.

 

 

Co se týče atmosféry podniku a jeho interiéru, jedná se o klasickou čínskou neformální restauraci, jak jsme v Praze zvyklí. Ztotožňujeme se s recenzemi v Google maps. A přidáváme vlastní doporučující dodatek: Suroviny z nichž v restauraci vaří jsou opravdu čerstvé a příjemně se zde najíte do 150 korun. Pokud budete mít cestu kolem určitě do restaurace zavítejte! Za nás má palec nahoru.

 

Adresa: Oblouková 944/36, Praha 10 – Vršovice

Facebook: https://www.facebook.com/HuaLongZhai/

Google mapy: Hua Long Zhai

Webové stránky: http://kungfucentrum.eu/cinskakuchyne/index.html